Маршрут "Конча Заспа - о.Муромець"
З яхт-клубу яхта проходить затоку Старик між о.Жуків та о.Водників, виходить у Дніпро, і починається прогулянка вздовж мальовничих берегів Дніпра. Пройшовши під Південним мостом, погляду гостей відкривається чудовий вид на правобережні схили Києва: пам'ятник засновникам Києва – братам Кію, Щеку, Хориву та сестрі їхньої Либеді, позолочені куполи Києво-Печерської Лаври, зелений парк Вічної Слави, Аскольдову могилу. Праворуч залишився Гідропарк, а ми проходимо Труханів острів праворуч та Рибальський острів ліворуч. Далі під Подільсько-Воскресенським, Петрівським та Північним мостами і ось уже наша яхта біля о.Муромця.
Опис місця відпочинку
Муромець – це острів у Києві, який знаходиться між гирлами Десни, Чорториєм (Десенкою) та Дніпром, а з півдня переходить в Труханів острів.
Довжина острова - 7,5 км, ширина-2 км.
Назву острова пов'язують із легендою про те, що саме тут розбивали свої намети билинні богатирі — Добриня Микитович, Альоша Попович та Ілля Муромець, перш ніж постати перед очима князя Володимира. За іншою версією острів цей назвали ім'ям прославленого богатиря Іллі Муромця, щоб той звільнив від усякої нечисті урочище Черторий.
Ще наприкінці XVII ст. острови Муромець та Труханів перейшли у підпорядкування міста. Острів Муромець представляє велику історичну цінність і є пам'яткою археології, оскільки на його території знаходяться давньоруські поселення ХІІ ст.
У 1972 році на ньому заклали парк «Муромець» (на той час «Дружби народів»), який є частиною Регіонального ландшафтного парку «Дніпровські острови», що протягнувся вздовж усього Києва.
Острів покритий лучною рослинністю, знижені ділянки покриті заплавним лісом та чагарниками. Загальна площа озер у 1934 році складала понад 50 га. Історичні озера на острові: Бобрівня, Глибоке, Лопух, Муравка, Старий, Щитецьке, Кільнище.
© 2001-2025. Рентфлот
Можна розраховуватися: